Голландські рослини

Рубрика: Голландські рослини | 0
Echinocactus grusonii

“Голландці” – такою загальною назвою “в народі” називають усі імпортні кактуси і інші сукуленти із Голландії, Данії, Німеччини, Польщі, Іспанії, які продаються у звичайних квіткових магазинах, супермаркетах та садових центрах у більшості випадків без назв, або назви не відповідають дійсним ботанічним таксонам. Тому для допомоги у визначенні та догляді вже придбаних “рослин без назв” створена дана сторінка. Хоча повторимо ще раз: особливо початківцям ці рослини купувати категорично НЕ РЕКОМЕНДУЄМО!

Такі рослини вирощені на різних біостимуляторах, на неприродних субстратах, на збільшених дозах органічних і мінеральних добрив та НЕ ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ ДОВГОТРИВАЛОГО ВИРОЩУВАННЯ,- тому при переведенні на звичайні грунтосуміші та умови утримання, вони адаптуються дуже погано і часто гинуть.

Для того, щоб така рослина вижила і довгий час тішила очі свого господаря, їй потрібно вміти допомогти пристосуватись до нашого клімату та умов утримання. Якщо сукулент придбаний у період росту (весна або літо), потрібно його якнайскоріше пересадити в новий грунт (Див. розділ “Грунт”), а якщо восени або зимою, можна почекати до весни. Насамперед виймаємо рослину з горщика разом із торфом, в якому вона росла і перевіряємо на наявність шкідників на стеблі та коренях (Див. розділ “Шкідники і хвороби”). Варто сказати, що цю процедуру найкраще було би провести ще перед здійсненням придбання… Найнадійніше буде обробити якимось засобом захисту незалежно від результату огляду. Після цього лише частково звільняємо корені від торфу, обережно засипаємо їх новим грунтом, до якого додаємо торф, що обсипався для легшого звикання до нових умов вирощування. При наступному пересаджуванні можна буде замінити повністю весь грунт без “стресу” для рослини. Хоча б перших один-два роки вирощування бажано більш уважно і обережно поливати та злегка притіняти від прямого сонця. Після періоду адаптації вже можна їх утримувати, як і решту своїх рослин.

Для визначення видів найбільш розповсюджених у магазинах кактусів і сукулентів-голландців, свої рослини можна порівняти з нашими фотографіями у меню сайту Фотоальбом, розділ “Голландці”.

Залишити коментар